GRY,  POMOCE,  POMYSŁY,  Szkolenia,  TIK

Gra na początek roku katechetycznego

Warto stosować gry na katechezie 🙂

Proponowana gra ma na celu pokazanie naszym uczniom, że ważne treści katechezy mogą być przekazywane w atrakcyjny sposób. Oczywiście sama rozgrywka jest też okazją do nauki i dobrej zabawy 🙂

Gra zbudowana jest na zasadzie „escape roomu” czyli uczestnicy rozwiązują zagadki i zbierają hasła, które umożliwiają ukończenie wyzwania.

Gry na katechezie. Propozycja gry typu "escape room" na rozpoczęcie roku katechetycznego. Gra wykorzystująca QR kody i przygotowana w Genially.

Właściwie wszystko czego potrzebujesz żeby rozpocząć grę to kod QR, który znajduje się poniżej. Możesz umieścić go w sali lub szkole i poinformuj uczniów o zasadach. Uczniowie po zeskanowaniu kodu są przenoszeni na początek gry i prowadzeni aż do ostatecznego hasła.

Oczywiście przed rozpoczęciem gry warto samemu spróbować przejść przez wszystkie jej części.

gran na katechezę z wykorzystaniem kodów QR

Darmowe szkolenie dla katechetów

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o grze, poznać jej warianty (np. z 3 a nie 1 kodem QR w trakcie rozgrywki) oraz otrzymać grę w wersji do edytowania (na platformie Genially), to zapraszam na darmowy webinar 24.08.2022 o 19:30 na platformie ZOOM (po 24.08 wersja do edycji będzie też za darmo dostępna w sklepie Studni w zakładce POMOCE). Zgłoszenia: https://studniakatechety.pl/sklep/produkt/gra-darmowe-szkolenie-dla-katechetow-online/

Grupa na FB dla wszystkich, którzy chcą przeprowadzić grę: https://www.facebook.com/groups/grareligia

Poniżej możesz pobrać plakat z instrukcją dla uczniów i z miejscem na wpisanie terminu gry w Twojej placówce.

Plakat Gry na katechezie. Propozycja gry typu "escape room" na rozpoczęcie roku katechetycznego. Gra wykorzystująca QR kody i przygotowana w Genially.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które testowały grę i zgłaszały swoje uwagi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *