Gry religijne

MIĘDZY SŁOWAMI – gra religijna

Zasady gry oparte są na znanej towarzyskiej grze Taboo. W tym wydaniu oczywiście hasła związane z religią.

Dwie części gry zawierają razem 120 dwustronnych kart z 240 hasłami. Wymiary kart 4,8 x 7 cm. Wydruk kolorowy laserowy Papier matowy 300 g/m2 (lub 250 g/m2) Karty w papierowej okładce, na której znajdują się zasady gry.

Twórcy oryginału gry zalecają wiek grających 13+. Można próbować grać z 11-12 latkami (skonsultowane ze specjalistą od psychologii rozwojowej). Karty sprawdzają się wśród młodzieży. Gry używają również dorośli. 

Zasady gry: Uczestnicy gry dzielą się na grupy. Jedna osoba, za pomocą słów, przedstawia pozostałym z zespołu hasło zapisane u góry karty. Nie może używać słów znajdujących się poniżej. Na odgadywanie jest określony czas np. 1 minuta. Za każde odgadnięte hasło grupa otrzymuje 1 punkt. Za użycie niedozwolonego słowa -1 punkt. Używanie właściwych słów kontroluje osoba z drużyny przeciwnej. Gdy gracz nie rozumie hasła lub nie wie jak je przedstawić może pominąć kartę.

BIBLIJNE KALAMBURY – gra religijna

Biblijne Kalambury to 100 frazeologizmów biblijnych umieszczonych na 50 kartach. Pod każdym z biblizmów umieszczony jest fragment biblijny, który pokazuje jego źródło. Karty podzielone zostały na trzy stopnie trudności, na które wskazuje kolorystyka tła. Łatwych i trudnych haseł jest po 25, pozostałe 50 zostały uznane za średnio trudne.

Karty z zaokrąglonymi narożnikami mają wymiary 65 mm x 100 mm. Są wydrukowane drukiem offsetowym na sztywnym papierze o gramaturze 350 mg/m2. Dodatkowo są zabezpieczone lakierem dyspersyjnym.
W komplecie jest jeszcze druga gra: Quiz biblijny. Quiz zawiera wszystkie frazeologizmy z kart z trzema propozycjami odpowiedzi. Prawidłowe znaczenie biblizmu jest zaznaczone i pomaga, w razie wątpliwości, wskazać właściwą odpowiedź.

Gra mieści się w kolorowym pudełku gdzie oprócz kart i quizu, znajdują się zasady gry oraz pięć różnych pomysłów na wykorzystanie kart.

ZASADY GRY:
Uczestnicy gry zostają podzieleni na zespoły. Jedna osoba z grupy przedstawia pozostałym hasło z karty za pomocą gestów lub rysunków. Można określić czas na prezentację np. 3 minuty.
Za odgadnięcie hasła grupa otrzymuje punkty: 1 za każde hasło
lub od 1 do 3 w zależności od poziomu trudności.
Dodatkowo można przyznać punkt za wskazanie prawidłowego znaczenia frazeologizmu spośród podanych w załączonym do kart Quizie lub za ułożenie zdania, w którym zostanie prawidłowo użyty odgadnięty biblizm.

Wymień 3 – gra religijna

GRA nie tylko na katechezę „WYMIEŃ 3…”.

Czasami najłatwiejsze czynności mogą sprawić problem gdy działamy pod presją czasu. To sprawia, że gra „Wymień 3” generuje wiele emocji i gwarantuje dobrą zabawę, a przy okazji można się wiele nauczyć.

gra religijna - Wymień 3 pomoce katechetyczne do pobrania, strony dla katechetów
pomoce katechetyczne do pobrania, strony dla katechetów

Zawartość

Komplet zawiera 222 karty z poleceniami podzielonymi na 3 kategorie: „Pismo Święte” (80), „liturgia/modlitwy” (62), „różne religijne” (80). W każdej kategorii są trzy poziomy trudności: zielony – łatwy, niebieski – średni, czerwony – trudny.

Dodatkowo załączono przykładowe odpowiedzi do wszystkich kart! Dzięki temu masz gotowe pytania do wykorzystania w quizach lub konkursach!

JA MAM! KTO MA? – gra religijna

Sakramentalne „JA MAM! KTO MA?”

Gra religijna – SAKRAMENTALNE „JA MAM! KTO MA?”. Plik PDF do pobrania i wydrukowania.

To świetna pomoc katechetyczna, która zaangażuje uczniów i pomoże przyswoić wiadomości o sakramentach.

Komplet kart zawiera:

Część 1. Znaki i formuły sakramentów (15 kart + łącznik)
Część 2. A. Szafarze i skutki sakramentów (łatwiejsze) (14 kart)
Część 2. B. Szafarze i skutki sakramentów (trudniejsze) (16 kart)
Instrukcja.

Do rozgrywki można użyć 1. lub 2. części gry. Obie części można połączyć wykorzystując kartę „łącznik” (ostania karta w pliku z częścią
„Część 1.”).

Wielki Post i Stacje Drogi Krzyżowej – „JA MAM! KTO MA?”

Gra religijna – „JA MAM! KTO MA?” – Wielki Post i Stacje Drogi Krzyżowej. Pliki PDF do pobrania i wydrukowania.

To świetna pomoc katechetyczna, która zaangażuje uczniów i pomoże przyswoić najważniejsze informacje o Wielkim Poście i nauczyć się kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.

Komplet zawiera:

1. Zestaw – 16 kart – Wielki Post

2. Zestaw – 16 kart – Stacje Drogi Krzyżowej

3. Zestaw – 31 kart – Wielki Post + Stacje Drogi Krzyżowej – to połączenie zestawów 1. i 2. (zawiera takie same treści).