WARSZTATY,  POMOCE,  Szkolenia

Gra katechetyczna: „Anielskie pióra”

Gra katechetyczna: "Anielskie pióra"

W jaki sposób zmotywować uczniów do pracy? Jak przekazać uczniom kontrolę nad procesem oceniania? Jak zachęcić do samodzielnego poszukiwania wiedzy i aktywnego uczenia się? A może z procesu edukacyjnego zrobić grę? Albo przynajmniej dołączyć element grywalizacji do tego procesu?

Gra/projekt „Anielskie Pióra” jest sposobem na wykorzystanie kreatywności uczniów i zaangażowanie jej w proces nauczania. „Proszę Pana, a co ja mam zrobić żeby poprawić ocenę?” „A czy ja mogę mieć szóstkę na koniec?” „Ale ja nie lubię rysować, czy mogę coś napisać?” „A Janek też ma czwórkę na koniec, a nic nie robi!” Jak poradzić sobie z takimi problemami? Spróbujmy zastosować dodatkowy system motywowania i oceniania zaangażowania uczniów.

Gra katechetyczna „Anielskie Pióra” jest odpowiedzią na potrzebę przejęcia kontroli nad procesem uczenia się i oceniania przez uczniów. Polega na realizowaniu zróżnicowanych zadań z zakresu materiału omawianego na szkolnej katechezie. Powstała jako wynik poszukiwania sposobów oceniania uczniów w czasie zdalnego nauczania i motywowania ich w tym trudnym czasie do samodzielnych poszukiwań. Okazała się jednak świetnym sposobem na pracę także w „normalnych” warunkach pracy w szkole. Jest to także świetny sposób na wyrównywanie szans w zespołach, w których są dzieci o mniejszych zdolnościach, ale bardzo chętne i pracowite. One również mogą otrzymać „6” wykonując dwie mniej wymagające prace zamiast jednej, która przekracza ich możliwości. Uczeń wykonując nawet drobne zadania dotyczące treści poruszanych na lekcji (notatka, mapa myśli, słownik pojęć) otrzymuje zestawy „Anielskich Piór”, które w odpowiednim momencie może wymienić na satysfakcjonującą go ocenę.

Na szkoleniu zostanie omówiona cała gra oraz typy zadań zaproponowane uczniom. Gra działa już w moich klasach, wskażę więc także trudności jakie pojawiają się w jej wprowadzaniu i jakie rozwiązania tych problemów zastosowałem.

Po szkoleniu dostęp do gotowych plików, które można udostępnić uczniom. Dla uczestników również zaświadczenia i dostęp do nagrania webinaru

Prowadzący: Artur Surma

Czas trwania 90 minut

Szkolenie dla katechetów on-line.

ZGŁOSZENIE: https://studniakatechety.pl/sklep/produkt/anielskie-piora-o/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *