POMYSŁY,  RÓŻNE

Projekt “Zbieramto w szkole” 

Studnia katechety włączyła się w projekt “Zbieramto w szkole” prowadzony przez Fundację Missio Cordis. Akcja polega na angażowania najmłodszych pokoleń Polaków do “dobroczynnego recyklingu”!

Projekt "Zbieramto w szkole" 

„Ideę “Zbieramto w szkole” najlepiej opisuje motto: zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody

Projekt "Zbieramto w szkole" I. Zachęcamy szkoły i przedszkola, aby włączyły się w cały system różnego rodzaju zbiórek surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy “pomocą bez pieniędzy”. Razem z nami można zbierać: telefony komórkowe, baterie, laptopy, stare srebro, złoto, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO, “Dobre monety”, ubrania i tekstylia.

II. Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki “dobroczynnemu recyklingowi” wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspieramy budowę studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach. 

III. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, gry, audiobooki, torby ekologiczne, dewocjonalia. Nagrody, które rozdajemy dzięki życzliwości naszych sponsorów, mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących. 

W celu dołączenia do naszego projektu prosimy o zarejestrowanie się na naszej stronie internetowej:

zbieramtowszkole.pl

Zapraszamy do polubienia strony na Facebooku i dołączenia do grupy dla koordynatorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *