DO POBRANIA,  POMOCE

Program edukacyjny – NIE MUSISZ ZIEWAĆ W KOŚCIELE

Prezentuję program mojego autorstwa: NIE MUSISZ ZIEWAĆ W KOŚCIELE -mający na celu przekazanie młodzieży zagadnień związanych z Mszą Świętą.

Scenariusze zawarte w programie są dobrze opracowane. Zawierają cele operacyjne lekcji (wiedza, umiejętności, postawy), metody, środki dydaktyczne, formy organizacji pracy uczniów, przebieg lekcji i załączniki. Stanowiły część “teczki” awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego (realizacja § 8 ust. 2 pkt 4a rozporządzenia MENiS z dnia 1 grudnia 2004 r.: Opracowanie i wdrożenie programu działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych odpowiednio z oświatą, pomocą społeczną lub postępowaniem w sprawach nieletnich). 
W moim odczuciu scenariusze zawierają ciekawe metody (powiązania biblijne, mapy myśli, pokazy multimedialne, tworzenie plakatów i reklam), które można użyć w pracy katechetycznej. Są też pomoce katechetyczne w formie prezentacji, formularzy, kart pracy i załączników zawierających treści związane z Eucharystią. Myślę, że program, to dobra pomoc dla katechetów uczących młodzież. Zawiera sporo wiadomości dotyczących Mszy Świętej.

Kolejne tematy scenariuszy to:
1. Msza Święta jako spotkanie << do pobrania
2. Msza Święta jako uobecnienie ofiary Chrystusa.
3. Gesty, postawy i symbole w liturgii.
4. Obrzędy wstępne.
5. Liturgia słowa.
6. Liturgia słowa – typologia << do pobrania
7. Liturgia eucharystyczna.
8. Liturgia eucharystyczna – część II.
9. „Godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne” – prefacja.
10. Obrzędy zakończenia << do pobrania
11. Reforma liturgiczna Soboru Watykańskiego II.
12. Nie musisz ziewać w kościele – podsumowanie wiedzy o Mszy Świętej.
Polecam 🙂 Do pobrania są trzy scenariusze i opis całego programu. Jeśli ktoś byłby zainteresowany resztą proszę pisać: studnia.katechety@wp.pl
Wdzięczny byłbym również za komentarze pod postem wyrażające opinie o programie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *