DO NABYCIA,  DO POBRANIA,  GRY,  Karty pracy,  PKP,  POMOCE,  POMYSŁY,  Szkolenia

Pomysły na lekcje w Adwencie

Drodzy Katecheci, mamy przyjemność podzielić się z Wami niezwykłymi pomocami edukacyjnymi, które z pewnością ożywią Wasze lekcje religii. Nasza oferta to różnorodne materiały, które nie tylko wzbogacą doświadczenia uczniów, ale także uczynią Wasze zajęcia jeszcze bardziej interesującymi. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

1. Lapbook: Adwent -Radosny czas oczekiwania

Pomysły na lekcje w Adwencie
Lapbook na religię - Adwent

Lapbook to interaktywna książeczka, która pomaga uczniom lepiej zrozumieć i przyswajać treści dotyczące Adwentu. To narzędzie doskonale sprawdza się w różnych grupach wiekowych, angażując uczniów w proces nauki w kreatywny sposób.

2. Quiz Kahoot – grywalizacja wspiera naukę

kahoot-quizy-na-religie-katecheze

To dynamiczne narzędzie pozwoli Wam sprawdzić wiedzę uczniów w formie zabawy, tworząc przy tym atmosferę konkurencji i współpracy. Do wyboru wersja dłuższa quizu (33 pytania) lub 3 krótsze quizy po 15 pytań.

3. Gra „Ja Mam! Kto Ma? Adwent oraz Okres Bożego Narodzenia” – Integracja i Współpraca

Pomysły na lekcje w Adwencie

Ta gra to doskonały sposób na zintegrowanie uczniów i rozwijanie umiejętności współpracy. Poprzez zadawanie pytań i wymianę odpowiedzi, uczniowie będą nie tylko zdobywać wiedzę o okresach Adwentu i Bożego Narodzenia, ale również doskonalić umiejętności komunikacyjne.

4. Nagranie Szkolenia „Adwentowy Budzik” – Inspirujące Aktywizacje

Pomysły na lekcje w Adwencie

W trakcie webinaru zostały omówione kreatywne metody pracy do wykorzystania na grudniowych lekcjach: Bible Jurnaling – Otwarci na słowo Boże, Creator Books – Tworzymy adwentową książeczkę, Praca z obrazem – ,,Dobrze widzi się tylko sercem”, ,Adwentowa skrzyneczka skarbów.

5. Lampion – symbol czuwania i zwycięstwa światła nad ciemnością

lampion adwentowy na roraty

Proponujemy szablon lampionu do wykonania z jednej kartki A4. W zależności od możliwości uczniów możesz wykorzystać projekty o różnych stopniach trudności wykonania.

6. Szkolenie Adwentownik – Rysunkowe pomysły na czas Adwentu

Pomysły na lekcje w Adwencie

Poznajcie tajniki kreatywnego nauczania dzięki szkoleniu „Adwentownik”. Znajdziecie w nim pomysły na rysunkowe aktywności, które wzmocnią przekaz treści adwentowych. Szkolenie prowadzi Małgorzata Kozioł z wizualnakatecheza.pl

7. Paczka Katechetycznych Pomocy na Grudzień – gotowe materiały edukacyjne

Pomysły na lekcje w Adwencie

W ramach naszej paczki dostaniecie infografiki i karty pracy, które ułatwią Wam przygotowanie lekcji na cały grudzień. Gotowe do wykorzystania materiały pozwolą uczniom skoncentrować się na nauce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *