Warsztaty dla nauczycieli religii ramach oferty dla Wydziałów Katechetycznych

Każdy z nauczycieli religii, który zgłosi się do Studni Katechety z informacją, że chce korzystać z oferty, przekazanej mu przez Wydział Katechetyczny, może za darmo uczestniczyć w jednym z wymienionych poniżej szkoleń online. Nie zobowiązuje to do płatnego uczestnictwa w kolejnych warsztatach.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenia oraz dostęp do nagrania szkolenia.

Kontakt przez stronę na Facebooków Studnia Katechety lub na adres mailowy studnia.katechety@wp.pl

UWAGA! Jeżeli w ciągu 24 godzin od zgłoszenia nie otrzymają Państwo odpowiedzi na maila, proszę sprawdzić folder SPAM.

Poniżej harmonogram szkoleń i opisy warsztatów.

05.03.2021, 19:30 Genially od podstaw (120 minut)
06.03.2021, 19:30 Tworzenie cyfrowych “escape roomów” w Genially (90 minut)

12.03.2021, 19:30 Kahoot! i Wordwall (90 minut)
13.03.2021, 19:30 Blogger (90 minut)

19.03.2021, 19:30 Canva, Quiver, Qr kody (90 minut)
20.03.2021, 19:30 Prezi (90 minut)

26.03.2021, 19:30 Gry na katechezie, cz. 1 (90 minut)
27.03.2021, 19:30 Gry na katechezie, cz. 2 (90 minut)

Warsztaty z serii: Nowe technologie w pracy katechety.

GENIALLY w katechezie cz. 1

Genially to narzędzie do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści. Poziom podstawowy – korzystanie z istniejących już zasobów, tworzenie prezentacji z wykorzystaniem szablonu oraz omówienie funkcji aplikacji.

Czas trwania: 90 minut. Koszt poza ofertą dla Wydziałów Katechetycznych: 30 zł.

GENIALLY w katechezie cz. 2

Tworzenie cyfrowego escape roomu na podstawie szablonu. W filmie także podstawowe informacje o tworzeniu gier planszowych w Genially. Wstawianie koła fortuny, kostek do gry, tworzenie latarki i lupy.

Czas trwania: 90 minut. Koszt poza ofertą dla Wydziałów Katechetycznych: 30 zł.

KAHOOT! + WORDWALL w katechezie

Kahoot! to aplikacja do tworzenia quizów internetowych rozwiązywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Tworzenie konta, eksploracja zasobów stworzonych przez innych nauczycieli, tworzenie quizów, “zadawanie prac domowych”

Wordwall, to narzędzie do szybkiego tworzenia efektownych interaktywnych zadań, które można również zamienić na wersje do druku.Tworząc konto na Wordwall można zadawać prace w nauczaniu zdalnym i sprawdzać wyniki.

Czas trwania: 90 minut. Koszt poza ofertą dla Wydziałów Katechetycznych: 30 zł.

BLOGGER w pracy katechety

Tworzenie strony internetowej, za pomocą systemu zarządzania treścią – Blogger. Strona może rozszerzyć nasz katechetyczny przekaz lub pomóc w ukazaniu światu naszych talentów.
Na szkoleniu: zakładanie konta Tworzenie kompletnej strony (tekst, grafika, filmy), tworzenie podstron, tworzenie wpisów, wstawianie widżetów poprawiających funkcjonalność strony, dostosowywanie wyglądu i układu treści, tworzenie loga.
Czas trwania: 90 minut. Koszt poza ofertą dla Wydziałów Katechetycznych: 30 zł.

CANVA – QUIVER – QR kody w katechezie

Canva to przeglądarkowa aplikacja do tworzenia projektów graficznych. Poznaj funkcje programu podczas tworzenia praktycznych pomocy dydaktycznych: plakatu, dyplomu, grafiki z cytatem, różańcowego domina, kart do nauki skrótów biblijnych. Sprawdź czy warto w Canvie zrobić prezentację.

QUIVER – animowane kolorowanki, technologia rozszerzonej rzeczywistości.

QR CODY MONKEY – kodowanie informacji za pomocą kodów qr. Generowanie kodów w różnej formie, również do kolorowania. Tworzenie gier z użyciem kodów qr.

Koszt poza ofertą dla Wydziałów Katechetycznych: 30 zł.

PREZI + …

Prezi to narzędzie do tworzenia efektownych, dynamicznych i nieliniowych prezentacji. Na szkoleniu: zakładanie konta, importowanie prezentacji PowerPoint, tworzenie prezentacji od podstaw – osadzanie tekstu, grafiki, filmów, omówienie funkcji oprogramowania, korzystanie z zasobów Prezi, dostęp do przykładowych prezentacji.

Koszt poza ofertą dla Wydziałów Katechetycznych: 30 zł.


Gry na katechezie cz. 1

Na szkoleniu ponad 10 gier do wykorzystania na lekcjach religii czy spotkaniach wspólnot . Gry: ruchowe, karciane, integracyjne i z wykorzystaniem nowych technologii. Uczestnicy otrzymają gotowe rozwiązania, ale także podpowiedzi jak samemu przygotować gry.

Koszt poza ofertą dla Wydziałów Katechetycznych: 30 zł.

Gry na katechezie cz. 2

Na szkoleniu ponad 10 GIER do wykorzystania na katechezie. M. in.: Plickers (tworzenie quizów w chmurze do których uczestnicy nie potrzebują smartfonów), nowy szpieg , gra planszowa, w Genially (Mały Katechizm), nowa gra “Szybka Trójka”, sakramentalne “Ja mam! Kto ma?”, gry integracyjne i ruchowe. Uczestnicy otrzymają gotowe rozwiązania, ale także podpowiedzi jak samemu przygotować gry. Do udziału w części 2. nie ma konieczności znajomości treści z części 1.

Koszt poza ofertą dla Wydziałów Katechetycznych: 30 zł.

Szkolenia odbywają się na platformie ZOOM. Można dołączyć przez aplikację lub przez przeglądarkę internetową. Do tego drugiego sposobu filmowa instrukcja.

Prowadzący: Tomasz Poćwiardowski, katecheta z Diecezji Bydgoskiej, prowadzący stronę Studnia Katechety, autor serii warsztatów “Nowe technologie w pracy katechety” w formie stacjonarnej i e-learningowej.