
Historia zbawienia jest również historią komunikacji:
„Na początku było SŁOWO”
Zapraszamy na warsztat dla katechetów dotyczący umiejętności komunikacyjnych. W nazwie szkolenia pojawiają się słowa: „nie tylko na katechezie” ponieważ komunikacja dotyczy wszystkich sfer naszego życia: relacji z Bogiem, z sobą samym, ze współpracownikami, uczniami i z rodziną.
Jeśli chcesz lepiej funkcjonować w tych sferach dzięki zdobytym konkretnym umiejętnościom to
TEN WARSZTAT JEST DLA CIEBIE!

1. Źródło dobrych relacji z ludźmi
Nasze ewolucyjnie najstarsze części mózgu działają intuicyjnie i emocjonalnie kierując się potrzebami.
Dowiesz się, do czego potrzebne nam emocje w porozumiewaniu się z innymi, jak rozpoznawać potrzeby.
Nauczysz się jak korzystać z tej wiedzy w pracy z klasą czy grupą.

2. Empatyczne zrozumienie
W budowaniu relacji, kierowaniu klasą czy grupą podstawą porozumienia jest empatyczne dążenie do zrozumienia drugiego (nieważne czy małego, czy dużego).
Dowiesz się, co może być barierą w komunikowaniu się, a co może sprzyjać porozumieniu.
Nauczysz się jak odróżnić ocenę od faktu, jak upewnić się, czy dobrze rozumiesz rozmówcę.

3. Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami uczniów
Trudne zachowania dzieci i młodzieży mogą mieć różne źródło, a my jako nauczyciele doświadczamy tych trudności na co dzień.
Dowiesz się jakie mogą być źródła trudnych zachowań.
Nauczysz się jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami; zdobędziesz umiejętności, które pomagają nie tylko uczniom innym osobom z grupy, ale i Tobie poradzić sobie z zaskakującymi/nieprzyjemnymi sytuacjami.

4. Konflikty w klasie jako szansa na zmianę i rozwój
Konflikty mogą się stać przyczyną rozłamu, ale gdy umiejętnie towarzyszymy dzieciom, młodzieży i dorosłym mogą stać się szansą na dalszy rozwój grupy i poszczególnych osób.
Dowiesz się jak można reagować na konflikt.
Nauczysz się jak krok po kroku przeprowadzić dzieci, młodzież albo dorosłych przez konflikt.
Warsztaty są tak skonstruowane, że ich 4 części stanowią pewną całość i dobrze wziąć udział w każdej z nich. Jednak każde spotkanie wyczerpuje pojedynczy temat i daje możliwość uzyskania przydatnych umiejętności.
Ze względu na formę warsztatową, zakładającą aktywność uczestników, w każdej części szkolenia może wziąć udział tylko 16 osób.
Warsztaty odbędą się za pośrednictwem aplikacji ZOOM (w razie potrzeby oferujemy pomoc techniczną). Od biorących udział w warsztacie oczekuje się włączenia kamery podczas zajęć i gotowości do ćwiczenia umiejętności w parach z innymi uczestnikami szkolenia.
Czas trwania każdej części 120 minut. Pozostajemy przy niskich cenach szkoleń ze Studni Katechety. Koszt każdej z czterech części to 40 zł. Również przy tym szkoleniu obowiązuje zasada, że co piąte uczestnictwo w warsztatach z oferty Studni jest darmowe.
Oprócz wiedzy i umiejętności uczestnicy otrzymają materiały zawierające skrót najważniejszych treści oraz zaświadczenia.
Będzie też możliwy kontakt z prowadzącą warsztaty na grupie facebookowej.
Prowadząca – Blanka Poćwiardowska
Pedagog, socjoterapeuta. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Trenerka Psychologicznego Treningu Grupowego. Ukończyła Szkołę Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży. Autorka programu wspomagania kompetencji wychowawczych rodziców dzieci w wieku przedszkolnym – prowadzi zajęcia warsztatowe dla rodziców. Prowadzi rady pedagogiczne dla nauczycieli. W pracy wykorzystuje elementy design thinking i tutoringu. Prowadzi treningi umiejętności wychowawczych i interpersonalnych.
Terminy:Część 1. – 04.09.2020, godzina 19:30
Część 2. – 05.09.2020, godzina 10:00
Część 3. – 11.09.2020, godzina 19:30
Część 4. – 12.09.2020, godzina 10:00
I edycja zakończona.