DOWCIPY,  KAWAŁY,  RÓŻNE,  ŻARTY

Żarty katechety

Kolejna porcja religijnych żartów. Jeśli nie przydadzą się na lekcje, to przynajmniej poprawią humor.
Na lekcji religii w przedszkolu pani pozwoliła wykonać rysunek na dowolny temat. Przygląda się pracom dzieci i pyta Jasia: – A ty co rysujesz? – Pana Boga. – Ale nikt nie wie jak wygląda Pan Bóg … – To zaraz wszyscy się dowiedzą.Trzej chłopcy przechwalają się, który z nich ma ważniejszego wujka. Pierwszy mówi: – Mój wujek jest księdzem i ludzie zwracają się do niego: Proszę księdza. Drugi chłopiec mówi: – Mój wujek jest biskupem i ludzie mówią do niego: Ekscelencjo. Na to trzeci: – A mój wujek jest taki gruby, że jak ludzie go widzą to mówią: O Boże!Turysta chce się przepłynąć łódką po Jeziorze Genezaret. Pyta właściciela łodzi: – Ile to kosztuje rejs? – 500 dolarów. – To strasznie drogo! – Ale po tym Jeziorze chodził Jezus. – Nie dziwię się. Przy takich cenach …
Trzej chłopcy sprzeczają się kto ma fajniejszego i starszego przodka. – Mój pra-, pra-, pra- dziadek był cieślą i strugał belki do Arki Noego. – To jeszcze nic, mój pra-, pra-, pra-, pra- dziadek był ogrodnikiem i posadził w raju drzewo, z którego Adam i Ewa zerwali owoc. – To słabo. Mój pra-, pra-, pra-, pra-, pra- dziadek był elektrykiem i jak Pan Bóg powiedział “Niech się stanie światłość” to właśnie on podłączał kable.
Ksiądz zgubił się w górach. Prosi bacę o wskazanie drogi. – A za ile? – pyta baca – Jak to za ile? Za Bóg zapłać. – Za Bóg zapłać? To niech was Bóg prowadzi!
W drodze na ślub w wypadku ginie młoda para. Trafiają do nieba i pytają św. Piotra, czy mogą zawrzeć sakrament w niebie. Św. Piotr mówi, że zobaczy co się da zrobić i odchodzi. Wraca po 3 miesiącach i mówi, że młodzi mogą się pobrać. W ciągu 3 miesięcy narzeczeni zaczęli mieć wątpliwości więc pytają czy w razie czego mogą w niebie się rozwieść. Wściekły św. Piotr ciska kluczami o ziemię: – Jak ja księdza przez 3 miesiące szukałem, to wy myślicie, że prawnika w ogóle da się znaleźć w niebie!
Co mówi kot buddysty, którego boli brzuch? … To pewnie zła karma.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *